Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GAZİANTEP / ŞAHİNBEY - Akyol Ortaokulu

Akyol Ortaokulu

Telefon
3422301427
Belgegeçer
3422310326
WEB
http://akyolortaokulu.meb.k12.tr
Adres
Bahcelievler mah.Ataturk Bul.No123 Sahinbey/GAZIANTEP
Vizyon
Akyol Ortaokulu vizyonu ; bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi,gelişimini rekabetçi bir anlayış içinde sürdürerek ulusal ve uluslar arası bilim ve eğitim çevrelerine örnek oluşturacak , farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.
Misyon
Akyol Ortaokulu misyonu ; öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, Cumhuriyetin temel ilkelerine, demokratik ve laik çağdaş devlet esaslarına bağlı ; bilgili, becerili, özgüvenli ve hoşgörülü olmalarını,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, sağlamaktır.
Başarılar
Okulumuzun sosyal, kültürel ve eğitim alanında pek çok başarıları vardır. Folklör’ de Türkiye ve Avrupa dereceleri olup, sportif faaliyetlerde Voleybol ve Basketbolda il birincilikleri bulunmaktadır. Eğitim alanındaki başarılarından söz edecek olursak her yıl mezun ettiğimiz öğrencilerin bir çoğu Fen, Anadolu, Anadolu Öğretmen ve Sosyal Bilimler liselerini kazanmaktadır.
Öğretmen :55
Rehber Öğretmen :
Öğrenci :1408
Derslik :28<
Müzik Sınıfı :
Resim Sınıfı :
BT Sınıfı :3
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :2
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :0
Atölye-İşlik :1
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :İkili
Yemekhane :0
Kantin :0
Revir:0
Bahçe :0
Saatler
Sabahcı Ders Baslama Saati:06:40 Sabahcı Ders Bitis Saati:11:30 Oglenci Ders Baslama Saati:11:45 Oglenci Ders Bitis Saati:15:25
Isınma
Dogal gaz
Bağlantı
ADSL (1 Mbit)
Yabancı Dil
Pansiyon Bilgileri
Lojman
0 -
Ulaşım
Tum toplu Tasıma araclarıyla okulumuza ulasılabilmektedir.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Bahcelievler mah.Ataturk Bul.No:123 Sahinbey/GAZIANTEP
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
İlçe Merkezi
Kontenjan Bilgileri
Taban-Tavan Puan Bilgileri
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
Diğer Hususlar
Yazdır